Parkovanie v pozemnej garáži na dva roky zadarmo.
Pozrieť benefity

Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz

Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz

„Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz,“ hovorí Klaudia Barillová, projektová manažérka skupiny Proxenta, ktorá pripravuje v Devínskej Novej Vsi nový rezidenčný projekt Stockerka. V rozhovore nám prezradila, prečo je výhodné kúpiť si byt z papiera, aj to, v čom má Stockerka „navrch“ oproti ostatným pripravovaným projektom.

 

Prečo by si mal niekto teraz kúpiť byt „z papiera“ a nečakať až do času, kedy bude projekt dokončený?
Kúpa bytu z papiera má pre klienta niekoľko zaujímavých výhod. Tou najdôležitejšou je cena, ktorá je pri kúpe bytu z papiera vždy výhodnejšia ako tá, ktorú zaplatíte za dokončený byt. Platí pritom, že najvýhodnejšie sa k bytu dostanete v predpredaji, teda ešte pred začiatkom výstavby. S pribúdajúcimi poschodiami zvykne cena bytov postupne rásť a najviac si kupujúci priplatí za byt, ktorý je už skolaudovaný a pripravený k nasťahovaniu. Výhodnejšou cenou kompenzuje developer kupujúcemu čas od zaplatenia zálohy za budúci byt až po jeho odovzdanie. V prípade Stockerky hovoríme o horizonte dvoch rokov. Toľko by mala trvať výstavba projektu.

 

Spomenuli ste, že tých výhod je niekoľko. Aké sú tie ďalšie?
Ďalšou výhodou je širšia ponuka bytov, z ktorej si vie potenciálny kupujúci ľahšie vybrať taký, ktorý mu bude vyhovovať po všetkých stránkach. Ak niekto čaká až do kolaudácie, ľahko sa môže stať, že ním preferovaný byt už v ponuke nenájde a bude tak nútený robiť kompromisy. Samozrejme, ak niekto dnes potrebuje riešiť otázku bývania, bude si vyberať v tých projektoch, ktoré sú už dokončené. Ak ale niekto uvažuje o novom bývaní v horizonte dvoch rokov, je pre neho Stockerka ideálnou voľbou.

 

V Devínskej Novej Vsi pribudne v najbližších rokoch niekoľko projektov, v ktorých vzniknú stovky nových bytov. Prečo by sa mal niekto rozhodnúť práve pre Stockerku?
Ak sa pozrieme na mapu plánovaných projektov, vyzerá to skutočne tak, že Devínsku Novú Ves čaká v tejto dekáde stavebný boom. Ak sa ale pozriete bližšie zistíte, že okrem Stockerky ani jeden z plánovaných projektov nevzniká priamo v zastavanej časti územia, v tesnom kontakte ku všetkej potrebnej občianskej vybavenosti. Budúci rezidenti v Stockerke tak ako jediní nebudú nútení riešiť zdĺhavé presuny autom na nákup či na poštu, ani rozvozy detí do škôl a škôlok. Supermarkety, fitko aj autobusovú zastávku budú mať dostupné pohodlne na pešo. V tomto smere je Stockerka svetlou výnimkou oproti všetkým ostatným plánovaným projektom.

 

Uvažuje sa nad nejakou občianskou vybavenosťou aj priamo v Stockerke?
Dobrou správou pre všetky mladé rodiny určite je, že v Stockerke vznikne plnohodnotná materská škôlka. Na prízemí jednej z obytných budov tiež počítame s komunitnou klubovňou, ktorá by mala slúžiť všetkým obyvateľom projektu. V rámci obytného súboru vznikne aj jednopodlažný objekt, kde by mala byť reštaurácia.

 

Nároky ľudí na bývanie sa zvyšujú. Už to nie je len o samotnom byte, ale aj o ďalších kvalitách, ktoré im nové bývanie poskytne. Čo okrem bývania ponúkne Stockerka svojim rezidentom?
Dovolím si tvrdiť, že verejné priestory, ktoré v Stockerke pripravujeme, budú v tejto lokalite výnimočné. Vznikne tu hneď niekoľko detských ihrísk, work-out zóna, komunitná terasa, grilovací pult so sedením a piknikovou zónou, ale aj miesta na pokojný relax. A aby bolo užívanie parku čo najbezpečnejšie, všetko rezidenčné parkovanie je presunuté buď do podzemných garáži, alebo na opačnú stranu zástavby.

 

Vrátime sa ešte k otázke z úvodu. Spomenuli ste niekoľko výhod kúpy bytu z papiera, vďaka ktorým môžu kupujúci ušetriť tisíce eur. Má takáto kúpa aj nejaké riziká?
Pri kúpe bytu z papiera je určite dôležité dôkladne sa zaujímať o to, kto za projektom stojí. Či je to niekto, kto sa chystá zrealizovať svoj prvý projekt, alebo niekto, kto má s výstavbou rezidenčných projektov skúsenosti. Za projektom Stockerka stojí renomovaný developer Proxenta, ktorý za posledných 10 rokov zrealizoval viacero developerských projektov v Bratislave a Nitre. V prípade takéhoto developera je kúpa bytu z papiera prakticky bez rizika.

 

Mnohí ľudia túžia po novom bývaní, ale obávajú sa vysokých splátok hypotéky alebo na hypotéku aktuálne vôbec nedosiahnu. Ako im viete pomôcť dostať sa k vytúženému bývaniu?
Pre záujemcov o náš projekt sme pripravili hneď niekoľko zaujímavých benefitov. V prvom rade im stačí na začiatok zložiť iba 10 % z ceny bytu. Zvyšných 90 % dofinancujú prostredníctvom hypotéky až po kolaudácii. Okrem toho im umožňujeme odložiť rozhodnutie o kúpe parkovacieho miesta až o dva roky, počas ktorých im poskytneme parkovacie miesto v podzemnej garáži úplne zadarmo. Oba benefity klientom výrazne znižujú potrebu vlastných zdrojov nevyhnutných na zakúpenie bytu. Vďaka tomu je Stockerka jedna z najdostupnejších novostavieb v tejto lokalite.