Tu nuda nehrozí! Dizajnérka navrhla bývanie, ktoré hýri veselými farbami

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus

4-izbový byt s rozlohou interiéru 111 m2 a exteriéru 82 m2 sa nachádza na šiestom poschodí jednej zo štyroch obytných budov v pripravovanom projekte Stockerka v Devínskej Novej Vsi. Interiérová dizajnérka v ňom navrhla bývanie pre mladú dynamickú rodinu s dvoma deťmi, ktoré hýri veselými farbami. 

 

Byt má veľkorysú výmeru, dobré dispozičné riešenie, pôsobivé výhľady a vďaka terase aj bezprostredné spojenie s exteriérom. To sú jeho prirodzené benefity, ktoré architektka podčiarkla farbami a zariadením.

 

Obývacia izba

Rezidenčný projekt Stockerka je zasadený do prírodného prostredia na úpätí Devínskej Kobyly, v tesnom kontakte s lesom. Charakter lokality s preto premietol aj do materiálového zastúpenia v interiéri bytu. Návrh počíta s maximálnym využitím materiálov, ako sú drevo a kameň.

 

 

Detská izba 

Farebná detská izba nemusí nevyhnutne pôsobiť preplácane a chaoticky. Tmavozelená je farba prírody a v kombinácii s tapetou s motívom lesa pôsobí harmonicky a upokojujúco.

 

 

Nábytok na mieru nemá konkurenciu. Do bodky spĺňa potreby a požiadavky jeho budúcich užívateľov. Môže byť zaujímavý, rozprávkový, originálny, a pritom funkčný. 

 

 

Kúpeľňa

Kúpeľna je definovaná výrazným terazzo obkladom, čiernymi detailmi na batériách a zrkadle, no najmä keramickými umývadlami v netypickej lososovej farbe, ktoré okrem farieb vnesú do kúpeľne punc luxusu.

 

 

Zdroj: Pekné bývanie 1/2023 (autor: Kristína Falťanová)